Dzisiejszy post poświęcony będzie bezpieczeństwu najmniejszych modeli- odbywa sie IV edycja programu bezpieczny noworodek na sesji.

Zdjęcia noworodków nie należą do najłatwiejszych. Aby wykonywać sesje najmniejszych modeli trzeba być dobrze przygotowanym.
Nawet w domowym studio uda nam się wykonać wspaniałe fotografie, jeżeli wiemy jak podejść do maleństwa i potrafimy zadbać o jego wygodę.
Każda Mama pragnie aby jej dziecko było bezpieczne, nierzadko rodzice boją się o fotografowanie takich malutkich kruszynek i odkładają sesje na później. To często niepotrzebne obawy, a dziecko najlepiej będzie się czuło na sesji do pierwszych dwóch tygodni swojego życia. Wtedy śpi głębokim snem, niestraszne mu pozowanie czy rozmowa dorosłych w jego otoczeniu. Niejednokrotnie słyszałam od swoich klientek, które odłożyły wizytę w studio, że przegapiły najlepszy moment. Po 2 tygodniach życia dziecka, przyszedł czas na kolki i mniej spokojny sen.

ada
Mnie już kilkukrotnie odwiedzały małe pocieszki, Mamy bacznie obserwowały moje poczynania. Asekuracja jest jedna z najważniejszych rzeczy podczas pozowania dzieci. Gdy nie mamy pod ręką asystenta warto skorzystać z pomocy rodziców, na pewno chętnie sie dołączą, jeżeli powiemy im co mają robić.
Asekuracja i magia programu do obróbki zdjęć pozwolą uzyskać nam cudowne rezultaty.

m2m1

Praca podczas sesji uzależniona jest od potrzeb dziecka. Sesja trwa tyle na ile maluszek nam na to pozwoli. Robimy przerwy na karmienie, przewijanie, czy poprostu aby dać dziecku chwilę bliskości z rodzicami.

k

Kacper (10)
Aby dziecko czuło się bezpiecznie i spokojnie spało w tle leci biały szum. Czy to z “naturalny” szum z ciepłego nawiewu, czy puszczony z internetu pozwala noworodkowi zapaść w głęboki sen. Co do nawiewu, jest on po to aby zapewnić optymalną temperaturę podczas zdjęć. Dzidziuś często pozuje bez ciuszków i w trosce o jego komfort dogrzewamy pomieszczenie.

Dodatki też nie są bez znaczenia czapeczki, ciuszki, kocyki, owijaki, specjalnie z myślą o najmniejszych modelach, są wyprane w proszku dla dzieci.

Bzy (39)

Podsumowując robimy wszystko aby zdjęcia przebiegły w bezpiecznej atmosferze. Gdy zadbamy o najmniejszy szczegół, praca z noworodkiem przestanie być przerażająca, a zacznie być zachwycajaca. Fotografowanie takich malutkich dzieci dodaje skrzydeł i napełnia nas satysfakcją. Praca jaką wspólnie włożymy w sesje przeobrazi się w piękną pamiątke na lata.
Dzieci rosną nieprawdopodobnie szybko, łapmy więc wspólnie te ulotne chwile ich dorastania.

maja i ada

 

 

Podziel się tym postem:
Share on FacebookShare on TumblrShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKPin on PinterestEmail this to someone

Ja w sieci

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly.Update my browser now

×